Організація та проведення земельних аукціонів

ДП Науково-дослідний та проектний інститут землеустрою організовує та проводить земельні торги (аукціони) з продажу прав на земельні ділянки.

Аукціони — це один із найефективніших способів отримання прибутку від продажу прав на земельні ділянки.

У громадах дедалі інтенсивніше розвивається ринок прав на землю. Ураховуючи потребу у таких послугах, наше Підприємство пропонує ряд можливостей для організації земеьних торгів (аукціонів).

Продавати права на земельні ділянки найефективніше через земельні торги, адже це насамперед прозорість, чесність, запобігання корупційним проявам, відкрита конкурентність і максимальне наповнення місцевих бюджетів.

Під час карантину, який суттєво вдарив по економіці країни, підприємці, які мають кошти, перебувають в очікуванні спаду цін і не дуже поспішають вкладати власні кошти в нерухоме майно. В такий період всім дуже складно отримувати заплановані прибутки.

Як показує практика, за наявності конкуренції між покупцями, ціна продажу лоту на аукціоні може перевищувати стартову в кілька разів.

Також, важливим критерієм відкритості та прозорості у діяльності місцевої ради та територіального органу Держгеокадастру є показник активного впровадження, підготовки і успішного проведення саме земельних торгів. Такі дії завжди позитивно сприймаються потенційними інвесторами і значно підвищують рейтинг інвестиційної привабливості регіону.

Придбання землі у власність або в оренду на торгах зручно і для бізнесу. Вони, купуючи ділянку на торгах, звільняються в такий спосіб від необхідності витрачати зайві кошти і дорогоцінний час на оформлення документації із землеустрою. Всі ці документи готуються організатором аукціону, тобто нашим Підприємством.

Отже, серед основних переваг аукціону (земельних торгів) є:

  • залучення додаткових коштів (більш ніж від ринкової вартості);
  • готовність об’єкту до використання покупцем чи інвестором без зайвих процедур після укладання цивільно-правової угоди;
  • планування, забудова і розвиток території за планами місцевої ради (рада самостійно формує лот і умови продажу – цільове використання);
  • прозорість, відкритість та зменшення корупційних діянь.


Залишились запитання?

Наші експерти готові відповісти на Ваші питання та допомогти з підготовкою всіх видів документації у розділі “контакти”.